1 Mayıs İşçi Bayramınız Kutlu Olsun | SevgiAra.Com Sohbet, Mobil Sohbet

1 Mayıs İşçi Bayramınız Kutlu Olsun

1 Mayıs İşçi Bayramınız Kutlu Olsun

admin     01-05-19     Genel     1 Mayıs İşçi Bayramınız Kutlu Olsun     1629 Defa Okundu

Bugün 1 Mayıs İşçi bayramı. Gerçek emekçilerin, çalışırken alın teri dökenlerin bayramını kutluyoruz demek daha doğru olur sanırım. 1 Mayıs sabahı itibari ile çalışan inşaatçıları, belediye temizlik personellerini, ameleleri, yol yapım personellerini felan gördüğümüz zaman diyoruz ki acaba 1 mayıs kimin bayramı ? Eğer işçinin, emekçinin bayramı ise bu saydığım görevde ki personelleri o kategoriye girmiyor mu ? İşte burası tartışılır.

1 Mayıs

Bir çoğu masa başı görevini yaparken bugünü tatil bilip evlerinde dinlenerek ya da piknik alanlarını doldurarak geçiriyor lakin diğerleri hem onların yaratmış olduğu pislikleri temizliyor, onlara hizmet ediyor ve çalışmalarına her gün olduğu gibi aynen devam ediyorlar. O zaman 1 Mayıs işçinin ve emekçinin bayramı lafı gerçekten askıda kalıyor gibi görünüyor.

Aslında insanlara çalışmak değil, çalıştığının hakkını alamamak koyuyor. Emeğini verip, alın terinin kralını döken emekçilerin üzerinden kazanılan onlarca milyonların karşılığı, bir işçinin geçiminde ay sonunu zor getirememek olmamalı. Herkes için adalet ve herkes için hak diyerek insanların hakkının verildiği günleri görebilecek miyiz bilemiyorum ama benim bu doğrultuda ki tüm umutlarım kayboldu diyebilirim.

Artık herkes kendi çıkarlarını düşünür oldu, insanlar birbirine iyilik yapmayı bırakın, kuyularını kazmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Eskisi gibi dostluk ve vefa duyguları kalmadı. Herkes ben nasıl daha çok kazanırım ve kazanmak için yapılacak herşeyi mübah olarak görüyorlar. İşte bu durum da ortaya kötü sonuçlar doğuruyor. Siyasetçiler, Yöneticiler, Üst düzey yöneticiler, İş verenler derken, herkes kendi cukkasının peşinde. Peki ya işçinin ve emekçinin cukkasını kim dolduracak ? Onun emeğinin karşılığını kim verecek ?

Bugün bir bakan  çıkıp, insanlara maaşları ve geçimleri konusunda simit ile yaşama örneği veriyorsa zaten o ülkede ki tüm vicdanların bittiği, insanlığın kalmadığının göstergesi olduğunu gözlemlemek çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Bugün gördüğümüz tablo da istanbul 1 mayıs görüntüleri, ankara 1 mayıs görüntüleri, izmir gündoğdu meydanı 1 mayıs görüntüleri insanın içini ısıtıyor ve gelecek umuyoruz. Herşey herkes için çok daha güzel olur inşallah diyerek bu konuyu da burada kapatıyorum.

1 Mayıs İşçinin ve Emekçinin Bayramını Kutluyorum.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SevgiAra.Com

Türkiye'nin her yerinden katılan binlerce Kullanıcı ile online olarak sohbet edebilir ve birbirinden elit insanlarla tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

güvenilir takipçi satın al

© Copyright 2019 - Tüm hakları saklıdır.