23 Haziran Seçim Sonuçları | SevgiAra.Com Sohbet, Mobil Sohbet

23 Haziran Seçim Sonuçları

23 Haziran Seçim Sonuçları

admin     10-05-19     Genel     23 Haziran Seçim Sonuçları     1869 Defa Okundu

23 Haziran seçim sonuçları için konuşulan bir çok konu bulunmaktadır. İnsanların artık seçimden sıkıldığı ve bu gibi şeylerin düşünmesindense artık ekonomik anlamda yükselişe, tarım, sanayi, üretim anlamında gelişmek ve Türkiye Cumhuriyetinin iyi bir yerde olmasını görmek istiyor. Ne yazık ki siyasiler her zaman seçim ve seçimi kazanma odaklı düşünüyorlar ve bir süre insanlarla iç içe oluyorlar ve sonrasında ne yazık ki siyasileri TBMM de veya açılışlarda görebiliyoruz. Onun dışında ne bir yoksulun derdi konuşuluyor, ne de ülkenin ileriye gitmesi için güzel şeyler oluyor.

23Haziran Seçim Sonuçları

Ne yazık ki ülkemizde herşey ithal ediliyor. Hiç beklemediğimiz şeylerin bile ithal edildiğini gördüğümüz ülkemizde et, kenevir, saman, araç, araç parçaları, şeker bile ithal eder olduk. Hal böyle olunca insanların da artık gerçekten para harcamaktan korktuğu ve hatta ve hatta geleceklerinden bile korktuğunu gözlemlemekteyiz. Geçtiğimiz 31 mart seçimlerinden sonra şimdi birde 23 Haziran seçimlerine gözümüzü diktik. Acaba İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını Ekrem İmamoğlu mu kazanacak ? Yoksa Binali Yıldırım mı kazanacak ? derdine düştüğümüz şu günlerde ne yazık ki dolar 6,25 `leri Euro ise 7,05 leri görmüş durumda. Bizler de hala seçim sohbetleri yapmakla günümüzü öldürüyoruz.

Peki ya bu şekilde giderse ülkemizin durume ne olacak ? Buna kim dur diyecek ?

Dış işleri bakanımız ?
Ekonomi bakanımız ?

23 Haziran İbb

Bizler 23 Haziran Seçimini Kim Kazanacak ? derdine düşmektense artık gerçekten bir şeyler yapıp ülkemizi kalkındırmamız ve halkın artık refah düzeyinin arttırılması konusunda bir şeyler yapmamız gerek. Bunun için de ne seçim bizi kurtarır ne de bir başka birşey. Birbirlerinin koltuklarına göz dikerek kaybolan zaman, reklam ve tanıtım için harcanan onca para, sağında ki solunda ki adamlara harcanan paralar derken yine olan bizim milli servetimize oluyor.

Sırf birileri 23 Haziran Seçimlerine hazırlanacak diye giden ülkenin parasından gidiyor. Hemde ne için gidiyor ? Kanal reklamları, dergi reklamları, gazete reklamları, internet reklamları ve bunları hepsi yalnızca 1 günlük seçim için yapılıyor. Sonucunda ne olacak ? insanlar yine yoksulluk sınırı ile mücadele edecek ve yine çocuğunun okulu için para veremeyen babanın vicdanının sızladığını göreceğiz. Peki ya siyasiler ? onlar ne yapacak ? Yine kaldıkları yerden aynen devam edecekler. Lüks yaşamlar, en güzel yemekler ve davetler ile gününü gün edecek olan siyasiler için birde insanlar birbirini yer hale geldi.

Bizler 23 Haziran seçim sonuçlarını düşünürken insanların sosyal mecralarda yaptığı paylaşımlar ile adeta birbirlerine küfür edasında yazılar, multimedyalar ile akrabaların, arkadaşların da birbirinden uzaklaştığını görmek hiç kaçınılmıyor. Şu partiye oy verenler yobaz, bu partiye oy verenler koyun, bu partiye oy verenler terörist diye birbirimizi yemekten ve insanların kalbini kırmaktan bir adım ileriye bile gidemiyoruz. Biz bunları konuşurken birileri daha da cebini dolduracak ve birileri daha çok kabaracak. Peki ya sonuçları bekleyen bizler, bu seçim sonuçlarının ardından ne kazanacağız ? Yine koca bir hiç.

23 Haziran Ak Parti Sonuçları – 23 Haziran Chp Sonuçları

23 Haziran

Üzülerek izlediğimiz TV programlarında her gün yalan haberler ve siyasi insanların bir söylediğini ertesi gün değiştirdiğini kaç defa gördük. Şu parti, bu parti diyerek adlandırmayacağım. Geneli aynı durumla bizleri karşı karşıya getirdi. Ama bizler de ne yazık ki takım tutar gibi siyasi parti tutmamızdan dolayı, bizim adayımız yaparsa yapar, kesin vardır bir bildiği düşüncesinden de bir adım ileriye gidemedik.

Siyasiler Nerede ?

Soruyorum size ? Bu seçtiklerimiz kimin için çalışacak ? ne için çalışacak ? seçtiklerimiz şimdiye kadar ne yaptılar ? yada seçilecek onlarlar şimdiye kadar ne yaptılar ? bununla alakalı lütfen herkes kendi muhasebesini yapsın ve elini vicdanına koyarak oy kullansın demiyorum. Tepkilerini dile getirsin, gerek anlatarak, gerek yazarak, gerek konuşarak. Ama bir şekilde insanların kendilerini siyasi liderlere anlatmaları gerekiyor.

Dolar Kaç Lira

TVlere çıkan siyasi liderler adeta birbirlerine küfür eder gibi konuşup, bir kaç hafta sonra o sözleri sanki ben söylemişim gibi 360 derece dönerek o sözlerinin tam tersine konuşmalar yaptığında ben insanlığımdan utanıyorum. Birbirlerine kullandıkları adi, şerefsiz, mahluk, pislik gibi söylemlerle yaptıkları seçim öncesi ya da seçim sonrası konuşmaları beni insanlığımdan utandırır duruma getirdi.

Artık düşünmek istemiyorum 23 Haziran Seçim sonuçları takibi vs. etmek de istemiyorum, 23 haziranda oyumu nerede kullanacağım öğrendikten sonra gidip, oyumu kullanacağım ve gelip yatağıma yatacağım. Sabah kalktığımda inşallah seçim sonuçları açıklanır diyeceğim ama daha ondan bile emin değiliz. Haftalarca günlerce süren seçim sonuçlarını da gördük. O yüzden keşke günlerce uyusam ve seçim sonuçları açıklandığında biri beni uyandırsa.

Seçimler ve Kararlar Üzerine Sözler ;

  • Hayatımız yaptığımız tercihlerin toplamıdır.
  • Acı kaçınılmazdır,vicdan ağrısı ise bir seçimdir.
  • Ülkeye sadakat, her zaman; hükümete sadakat, hak ettiği zaman.
  • Tüm uluslar birbirini aşağılar. Hepsi de haklıdır.
  • Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen sonuç, cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır. Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, çerideki cephenin suskunluğudur.
  • Bir oy tüfeğe benzer, işlevselliği kullanıcının karakterine bağlıdır.
  • Sadece bir şey, bir şey olarak kalıyorum, o da palyaço. Bu beni herhangi bir politikacıdan daha yüksek bir düzleme yerleştirir.
  • Demokraside oyunuz sayılır, feodalizmde sayınız oydur.

Yaklaşık 800 kelimelik bu makalemin sonucunda sizlere soruyorum. Sizce 23 haziran seçim sonuçlarını kim kazanır. ?

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SevgiAra.Com

Türkiye'nin her yerinden katılan binlerce Kullanıcı ile online olarak sohbet edebilir ve birbirinden elit insanlarla tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

güvenilir takipçi satın al

© Copyright 2019 - Tüm hakları saklıdır.