Aslan Burcu Nasıl Olur | SevgiAra.Com Sohbet, Mobil Sohbet

Aslan Burcu Nasıl Olur

Aslan Burcu Nasıl Olur

admin     13-05-19     Genel     Aslan Burcu Nasıl Olur     1594 Defa Okundu

Burçlar kuşağında aslan burcunun yeri ve önemi

Zodyak perspektifinde aslan burcu, 12 burçtan 5.sidir. 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihinde doğanlar doğum haritalarına göre aslan burcu kabul edilmektedir. Burç, büyük bir çoğunlukla güneşin etkisindedir. Gezegeninin güneş olduğu birçok kişilik özelliğinden belli olmaktadır. Yaz döneminin ortasına gelmesi sebebiyle sabit burçlardan biridir.

Aslan Burcu

 Sabit burç kavramı

Astronomi incelemelerinin ışığında zaman kavramı açısından belirlenen 4 mevsim bulunmaktadır. 12 burç içinde doğum haritalarına göre bu 4 mevsimin tam ortası sayılacak zamanlara denk gelen 4 burç vardır. Bunlar; Akrep, kova, boğa ve aslandır. Etkilendikleri gezegenin hareketlerine ve mevsimin özelliklerine dominant burçlar olmaları ile bilinirler.

 Aslan burcunun özellikleri

           Astroloji uzmanları tarafından aslan burcu ile ilgili söylenen ilk söz burcun liderlik vasfıdır. Göz önünde olmayı dikkatleri üzerine toplamayı başarır. Girdiği ortamlara kahkahası ve eğlenceli tavrıyla ayrı bir renk katar. Bu eğlenceli kişiliğinin yanında yeni tanıştığı insanlara karşı bile sadık ve koruyucu tutum sergilemektedir. Kibar davranışları ile gönül çalmayı bildiği gibi dobra sözleriyle de haksız gördüğü durumlara karşı tavrını koyar. Dikkat çekici ve parlamayı seven bu burç insanlarının biraz egoist olduğunu söylemek mümkündür. Kendilerini çok ön planda hissetmelerinden kaynaklanan küstahlıkları vardır. Görmezden gelinmekten asla hoşlanmazlar.

Sevdikleri kişileri mutlu etmek için tabiri caizse kesenin ağzını açarlar. Ama özensiz mizaçları yüzünden kaş yapayım derken bazen göz çıkarırlar. Özür dilemeyi ve gönül almayı pek becerebildikleri söylenemez. Kendilerinin dünyanın merkezi sandıkları için çevrelerindeki başarıyı takdir etmek bir yana durumu basitleştirmek gibi bir çabaya girerler. Bu durum onların kıskanç yönlerini maalesef ki ortaya çıkarır. Başkalarının duygularına karşı çok duyarsız bir burçtur. Kendi çıkarları doğrultusunda şekillenen merhamet ve iyi niyet duyguları vardır. Onları çoğu zaman taş kalpli olarak adlandırmak mümkün olabilir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SevgiAra.Com

Türkiye'nin her yerinden katılan binlerce Kullanıcı ile online olarak sohbet edebilir ve birbirinden elit insanlarla tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!