Bugün 23 Nisan | SevgiAra.Com Sohbet, Mobil Sohbet

Bugün 23 Nisan

Bugün 23 Nisan

admin     23-04-19     Genel     Bugün 23 Nisan     1855 Defa Okundu

Bugün 23 Nisan, Neşe doluyor insan sözleri her daim aklımızdadır ve 2000li kuşağı öncesi tüm herkesin hafızalarında olan bu cülme, artık eskisi gibi söylenmiyor ve bahsi geçmiyor. Ne yazık ki şu zamanda insanlar çocuk bayramını, gençlik bayramını bırakın artık ramazan ve kurban bayramını bile layığı ile yaşayamıyorlar. Gelişen toplumun, küresel yapıların etkisi ile daha da kapitalist sisteme boyun eğmemiz sebebi ile eski yaşantımızdan, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizden eser kalmadı desek yeridir.

Eski ÖZel Günler Kalmadı

Eski sohbetlerimiz, eski muhabbetlerimizin sıcaklığı ile şimdi ki sahte sözler ile hiç uzaktan yakına ilgisi olmadığını da gözlemlemek çok zor olmasa gerek. İnsanların yeni çağa ayak uydurmaları ile herşeyin sosyalleşmesini beklerken, herkesin sosyal medya üzerinden birbirlerine ulaşmaları aşırı basit olduğu için, hiç bir şeyin eski değeri kalmamıştır. Önceden insanların birbirini görebilmesi, sohbet edebilmesi için çaba harcamalarına gerek vardı ve bir şeylerin uğraşılarak kazanılması o şeyin bizde daha değerli olmasına sebep olmaktaydı. Artık o kadar basit ki, düğün davetiyeleri bile sosyal medya üzerinden, whatsapp ve facebook üzerinden gönderilir oldu.

Çocuklarımızın üzerinde ki bu 23 nisan çocuk bayramının algısını arttırmamız gerekiyor. Nedir 23 nisan ? TBMM’nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olarak bilmeli tüm çocuklar ve aslında tüm herkes. Bugün sokağa çıktığımızda bir çok kişiye sorsak 23 Nisan nedir ? 23 Nisan da ne oldu ? desek, bir çoğu çocuk bayramı demekle yetinecektir ama öyle değildir.

Bugünün resmi tatil olması ile bir çok insan ailesi ve sevdikleri ile pikniğe gidecek, bazıları, akraba ziyareti, bazıları evde uyuyarak geçirecek ve bazıları ise sohbet sitelerine girerek günlerini bitirecekler. Ama yıllar önce insanlar sabah 6 / 7 gibi uyanıp, gösteri alanlarına, okullara giderek bu günün kutlamalarını ve coşkusunu izleyerek zamanlarını böyle kıymetli şeyler içerisinde geçiriyorlardı.

Biz sohbet siteleri sahipleri olarak, her zaman sizleri ücretsiz sohbet sitemize davet ediyoruz lakin böylesine müstesna ve özel günlerde varsın sohbet sunucularımız boş olsun, sizler alanlara, okullara, yollara çıkın ve bu günü doya doya yaşayın, beraberinde yanınızdakilere de yaşatın.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SevgiAra.Com

Türkiye'nin her yerinden katılan binlerce Kullanıcı ile online olarak sohbet edebilir ve birbirinden elit insanlarla tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

güvenilir takipçi satın al

© Copyright 2019 - Tüm hakları saklıdır.