Zurna Chat | SevgiAra.Com Sohbet, Mobil Sohbet

Zurna Chat

Zurna Chat

admin     23-04-19     Sohbet Odaları     Zurna Chat     1940 Defa Okundu

Zurna Chat kanalları denildiği zaman eski sohbetçilerin aklında oluşan o olguyu az çok tahmin edebiliyorum. Bir zamanların en gözde kanallarından biriydi #Zurna kanalı. Hemen peşine #Diyalog,  #Kelebek, #istanbul, #izmir, #Muhabbet, #Edebiyat gibi kanalların yanı sıra, müzik gruplarının ve dinleyenlerinin en çok buluştuğu Rock ve Metalcilerin bulunduğu #Metal ve #Rock kanalları da en gözde kanalların başlarında gelmekteydi. İşte bu zamanlar sohbet sitelerinin ve sunucularının en patlama dönemleriydi ve çok fazla sayıda yoktu. Çünkü o zamanlar herkes web sitesi açamazdı, yalnızca sohbet kanallarını kiralarlardı, yetkili olmak için ücret öderlerdi. Artık günümüzde canı sıkılan, iki komut bilen herkes shell firmasının web sitesine girerek İRC sunucu açma siparişi veriyor, sanki iki ekmek alır gibi.!

Zurna Sohbet

İş o yüzden Zurna chat, diyalog sohbet dönemleri en filizlenmiş ve en sade günleriydi irc aleminin. İnsanların birbirine saygısı ve ast, üst ilişkisinin en güzel olduğu dönemleriydi. Bazen aralarında lamerler de oluyordu, lakin onlar da sohbet kanallarının tuzu, biberiydi. Herkes kendi için özel Mirc kodlaması için uğraşır, korumalar, özellikler için adeta birbiri ile yarışırdı. O zamanların en gözde Scriptleri ise Kelebek Mirc, Yüzük Script, Klavya Script, İntel Chat script isimleri ile tüm internet cafeler donatılmış ve herkes irc sunucusuna girmek için can atıyordu.

Sosyal Medya Kurbanı Olduk.

Ne zaman ki, bu facebook, twitter, instagram vs gibi sosyal medya şeytanları geldi, işte o zaman tüm güzellikler bir anda kayboldu. Herkes o sohbet kanallarını bırakıp, anlık olarak kadınlarla tanışabileceği, anlık paylaşımlarını yapabileceği ve aslında bütün saatlerini, zamanlarını sadece bir kaç beğeni için harcayacakları bu duruma girmek için ilk adımlarını attılar ve o gün, bu gün insanlar sosyal medyanın esiri oldular.

İnsanlar birbirinden soğudu.

Siyasi paylaşımlar ile insanların birbirine saygısı kalmadı, maç sonuçlarında taraftarların birbirine attığı laflar, ettiği küfürler ile açılan aralar, bütün dostlukları ve insani değerlerin kaybolmasına neden olmuştur. O yüzden bizler insanların ücretsiz sohbet sunucularına girmelerini ve bu sosyal medya illetinden kurtulmasını istiyoruz. Sohbet sunucuları insanlara hiç bir zaman zarar vermemekle birlikte, insanların birbiri ile olan diyalogunu arttırarak, toplum içerisinde ki konuşma becerisini ve toplum kültürünü yaymak için var olduğunu göstermek istemektedir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SevgiAra.Com

Türkiye'nin her yerinden katılan binlerce Kullanıcı ile online olarak sohbet edebilir ve birbirinden elit insanlarla tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

güvenilir takipçi satın al

© Copyright 2019 - Tüm hakları saklıdır.